המדריך לרכישת עגילי יהלומים

עגילים נחשבים לאחד מסוגי התכשיטים האהובים ביותר עבור נשים, ולא בכדי: קשה למצוא נשים שאין…

8 בדצמבר 2016

עגילים נחשבים לאחד מסוגי התכשיטים האהובים ביותר עבור נשים, ולא בכדי: קשה למצוא נשים שאין להן לפחות סט אהוב אחד של עגילים. כאשר בוחרים לרכוש עגילי יהלומים, לוקחים את התכשיט מספר צעדים קדימה. אלו הם עגילים מרשימים ויוקרתיים מאד, שיכולים לשנות את המראה של העונדת אותם מן הקצה אל הקצה, מושכים אליהם תשומת לב חיובית ומשדרים יוקרתיות ופאר.

כאשר ניגשים לבחור עגילי יהלומים, בין אם לשימוש עצמי ובין אם בתור מתנה, מבינים שהמסע רק מתחיל – זאת מכיוון שיש בנמצא מגוון סוגי עגילים, בשפע צורות וסגנונות. אז איך בדיוק עושים את הבחירה הנכונה ביותר של עגילי יהלומים?

סוג היהלום

הייחוד העיקרי של עגילי יהלומים, ניחשתם נכון, הוא היהלום או היהלומים המתנוססים על גביהם בגאון. לכן, במעמד הבחירה צריך לעמוד בדיוק על המאפיינים של אותם יהלומים. צריך להתבונן בסוג היהלום, בצורה שלו, בנוכחות שלו על האוזן וכמובן – גם במחיר. ככל שהיהלום יהיה גדול יותר ומשובח יותר, כך צפוי המחיר של התכשיט לטפס כלפי מעלה: החל ממחיר של כמה מאות שקלים עבור עגילי יהלומים "בסיסיים" ועד למחיר בן ארבע או חמש ספרות.

מכיוון שהיהלומים כן אמורים לעמוד במרכז העגילים, אנחנו ממליצים לכם להשקיע מחשבה ראויה בבחירה שלהם – לדוגמא, עגילי יהלומים שרמת הניקיון של היהלומים שבהם היא גבוהה – אם כי מובן שאין צורך "להתפרע".

לא על היהלומים לבדם

במעמד הבחירה של עגילי יהלומים חשוב להתייחס למארג השלם ולשילוב שבין העגילים עצמם ובין היהלומים. הצבע של היהלום צריך להילקח בחשבון, כמובן, תוך בחינת ההתאמה שלו למאפיינים העיקריים של אותם עגילי יהלומים. הצבע של היהלום בולט בעיקר בעגילים שהגוון שלהם כהה ופחות בעגילים העשויים מזהב צהוב. כיוון שיש משמעות גם לצבע העור או אפילו לצבע השיער של האשה שעונדת עגילי יהלומים, מומלץ לקבל את ההחלטה רק לאחר שבוחנים אותם על גבי האוזן הלכה למעשה. ברוב המקרים, אנשים שבוחרים עגילי יהלום מעדיפים יהלומים שהצורה שלהם מעוגלת, מסיבות ברורות, אם כי עבור סוג מסוים של תכשיטים גם הצורה המרובעת יכולה לעבוד.

גודל היהלום משפיע כאמור על המחיר ועל הרושם הכללי שיוצרים כמכלול עגילי יהלומים. רוב המומחים ממליצים להעדיף יהלומים בגודל של 0.3 קראט ומעלה במקרה של עגילי יהלומים הצמודים לאוזן, מה שייצור את אפקט ה"וואו" לו מצפים ויצליח לייחד באמת ובתמים את היהלומים. כיוון שהיהלומים הם "כרטיסי הביקור" הרשמיים של העגילים, מומלץ שלא לבחור בעגילים קטנים "מדי" שעלולים להביא לכך שהתכשיט כמכלול לא ייתפס בעיני אלה שמתבוננים בו כיוקרתי או כמרשים יותר מדי – הדבר מביא לאיבוד כמה מהיתרונות החשובים ביותר של עגילי יהלומים.

כך שומרים על עגילי יהלומים

אין הרבה דברים מתסכלים (ויקרים) יותר מאשר לגלות כי הרכיב המרכזי של עגילי יהלום נפל, על כל הקטסטרופה הכרוכה בכך. מומלץ לנקוט משנה זהירות עם עגילים שכאלה ולהימנע באופן גורף מכל מה שעלול לסכן את היהלומים או את העגילים כמכלול: אחסון במקום בטוח, מילוי הוראות השימוש בהם וכן הלאה. כדי למנוע מצב שבו היהלומים ייפלו מהעגילים, חשוב לשים דגש על צורת הסגירה של עגילי יהלומים. הבחירה הבטוחה ביותר של עגילי יהלומים, מהבחינה הזו, היא בסוגר מסוג בורג.

את הבחירה של יהלומים בפרט או של עגילי יהלומים בכלל רצוי לבצע רק אצל גורמים שבטוחים במקצוענות שלהם ובאמינותם בכל מאת האחוזים. אסור לוותר על בקשה לראות את התעודה של היהלומים, ממנה ניתן ללמוד הרבה מאד על הסוג שלהם, על איכותם וגם על המחיר שלהם.