סוגי טבעות אירוסין

טבעות אירוסין מסמלות את אחד הרגעים החשובים והמרגשים בחייו של כל אחד מהמעורבים: הרגע בו זוג מסוים מחליט שהוא רוצה להקים בית בישראל ולבלות את שארית החיים (בתקווה) בצורה משותפת. כדי לסמל את הרגע החשוב הזה יש לתכנן הצעת נישואין מרגשת ורצוי שגם מתוכננת לפרטי פרטים – וכן, כולל הבחירה הנכונה של טבעות אירוסין. אין זה דבר של מה בכך על רקע מגוון האפשרויות הרחב הקיים בתחום.

מבחר טבעות אירוסין לבחירה

פרמטר מרכזי בבחירת סוגי טבעות אירוסין : צבע הזהב והיהלומים

הפרמטר הראשון שצריך להתייחס אליו במעמד הבחירה של טבעות אירוסין הוא הצבע שלהן. יש כאן שתי ברירות עיקריות, שתיהן מבוססות באופן לא מפתיע על זהב. הזהב הצהוב הוא זהב שמתקבל כאשר מערבבים את הזהב הטהור עם סוגים אחרים של מתכות, דוגמת כסף או נחושת. הבחירה בזהב צהוב היא הבחירה הקלאסית ביותר, כאשר הטבעת יוצרת מראה טבעי שמבליט את גונם של היהלומים. טבעות אירוסין בצבע זהב צהוב פונות למכנה המשותף הרחב ביותר של הנשים, גם אם ברור שהן יתאימו במיוחד לנשים אשר צבע העור שלהן הוא כהה או שזוף.

האפשרות המקובלת השנייה היא לרכוש טבעות אירוסין בגוון זהב לבן, צבע שמתקבל כאשר מערבבים את הזהב עם ניקל או עם פלטינה. אלו הן טבעות אופנתיות, שמבליטות באופן ראוי את היהלום שמתנוסס על גביהן בגאון. טבעות אירוסין לבנות הן טבעות שאינן יכולות שלא למשוך אליהן תשומת לב מרובה עקב הדינמיות שלהן ובשל המראה הצעיר שהן משדרות.

יש בנמצא גוון נוסף של זהב, שנפוץ בסוגים שונים של תכשיטים – זהב ורוד (לרוב, הוא נוצר משילוב של זהב ושל נחושת). עם זאת, במקרה של טבעות אירוסין, הזהב הורוד נחשב לנפוץ הרבה פחות מאשר הגוונים שהובאו מעלה. אם רוצים טבעת מיוחדת באמת, או אפילו מקורית – זו יכולה להיות בחירה מעניינת של טבעות אירוסין, אך ברוב המקרים מומלץ להיצמד לאפשרויות הנפוצות יותר.

צורת הטבעת והשיבוץ

טבעות אירוסין חייבות להעמיד במרכזן את היהלום, כשברוב המקרים מדובר כאן למעשה במספר יהלומים: יהלום מרכזי ולצידו מספר יהלומים קטנים יותר להשלמת המראה הנוצץ. בדרך לבחירת הטבעת חייבים לשים לב לשילוב הנוצר בין הטבעת עצמה לבין היהלומים, כאשר טבעת מוצלחת היא כזו שבה כל המרכיבים מתחברים יחדיו לכדי יצירת מראה שהוא באמת ובתמים חד פעמי.

כאשר נכנסים לעובי הקורה, אפשר לראות שיש מספר צורות שיבוץ שמאפיינות טבעות אירוסין. הסוג הקלאסי ביותר של טבעות אירוסין הוא טבעות הסוליטר, שכוללות יהלום מרכזי הנמצא על גבי הטבעת, ללא יהלומים משלימים (לעיתים, נהוג להוסיף עיטורים סביב היהלום במטרה למשוך את העין ולייחד אותו). טבעות אירוסין עם אבני צד כוללות את אותו יהלום מרכזי, אך לצידו ניתן למצוא על גבי הטבעת יהלומים קטנים יותר, שמניינם עשוי אפילו להגיע לעשרות. ייתכן מאד שבסוג זה של טבעת היהלום המרכזי יהיה מעט פחות מאסיבי, אך השילוב הנוצר בין כלל היהלומים יוצר כאן טבעת מרשימה שמצליחה להיות גם עדינה.

את הסקירה אנחנו ממשיכים עם טבעות טוויסט, הסוג המפותל יותר של טבעות אירוסין. טבעות שכאלה יכללו שתי זרועות פתוחות (או יותר) אשר מה שמחבר ביניהן הוא היהלום. זוהי טבעת מודרנית וצעירה הרבה יותר, שזוכה לפופולאריות הולכת וגוברת בשנים האחרונות. קבוצה מעניינת אחרת של טבעות מעמידות במרכזן, תרתי משמע, שלושה יהלומים: הם יכולים להיות באותו גודל אך גם לקיים ביניהם יחסי גדלים שונים (למשל, יהלום גדול המוקף בשני יהלומים קטנים יותר).

מעבר להגדרות האלה, מומלץ לשים לב גם לאופן החיתוך של היהלומים המרכיבים טבעות אירוסין: בחלק מהמקרים רק חדי העין ירגישו בהבדלים, אך באחרים נוצרת השפעה משמעותית. החיתוכים הנפוצים במקרה של טבעות אירוסין הם חיתוכים מרובעים, עגולים או כאלה שצורתם היא הרומנטית ביותר – צורת לב.

https://jacobdiamonds.co.il/wp-content/uploads/2019/09/Logo-1.png
https://jacobdiamonds.co.il/wp-content/uploads/2019/09/Logo-2.png
https://jacobdiamonds.co.il/wp-content/uploads/2019/09/Logo-3.png
https://jacobdiamonds.co.il/wp-content/uploads/2019/09/Logo-4.png
https://jacobdiamonds.co.il/wp-content/uploads/2019/09/Logo-5.png
WhatsApp chat
דילוג לתוכן