המדריך לרכישת צמידי יהלומים

יהלומים, את זה אמרו כבר לפנינו, הם החברים הטובים ביותר של כל אישה. כמעט כל…

8 בדצמבר 2016

יהלומים, את זה אמרו כבר לפנינו, הם החברים הטובים ביותר של כל אישה. כמעט כל אישה מחזיקה בין תכשיטיה גם תכשיטים אשר המכנה המשותף להם הוא אחד: יש בהם לפחות יהלום אחד, ולרוב גם מספר יהלומים. אחת הדוגמאות המובהקות לכך היא צמידי יהלומים, פריט חובה במגירת התכשיטים של אינספור נשים.

המדריך הבא מיועד לנשים שמעוניינות לפנק את עצמן ברכישה של צמידי יהלומים, לגברים שרוצים לפנק את בת הזוג שלהם או לכל אדם אחר שמעוניין להעניק מתנה יוקרתית ומוצלחת לאישה כלשהי. המדריך עונה על שאלה חשובה במיוחד, והיא המשתנים שצריכים להיכנס למשוואת הבחירה של צמידי יהלומים. כפי שתראו מיד, מדובר בלא מעט משתנים.

טניס או חישוק?

האבחנה שבכותרת אינה בין סוגים של פעילויות ספורטיביות, אלא של צמידי יהלומים: למעשה, אלו הן שתי הצורות העיקריות של צמידים העונים על ההגדרה הזו. צמידי טניס הם צמידים אשר לכל אורכם מתנוססים יהלומים – שימו לב שהמספר הזה עשוי להגיע גם למאות יהלומים בצמיד. צמידי יהלומים אלה עשויים מזהב שחור או צהוב לרוב ונחשבים לזוג היוקרתי יותר של צמידי יהלומים כיום (ולא רק עקב מספר היהלומים הכמעט אינסופי). חשוב להדגיש שאין זה הכרח שצמידים אלה יהיו יקרים, כאשר ניתן כאן בהחלט להעדיף את הכמות על האיכות. במילים אחרות: כאשר הצמיד מורכב מעשרות או ממאות יהלומים זעירים, שיוצרים יחדיו את האפקט היוקרתי והזוהר, לא שמים לב שהאיכות של היהלומים עצמם אינה מקסימלית. בדרך זו אפשר "ללכת עם ולהרגיש בלי", כלומר, לרכוש פריט שנראה מיליון דולר בסכום שנמוך מכך פי כמה.

הסוג השני של צמידי יהלומים הוא צמידי חישוקים. הם נקראים כך מכיוון שבהם החישוק עצמו מהווה את לב הצמיד, כאשר את היהלומים משבצים על גבי החישוק. ברוב המקרים מדובר במספר קטן יותר של יהלומים ביחס לצמידי הטניס, אם כי ייתכן שהיהלומים יהיו גדולים יותר. עדיין, ברוב המקרים אפשר לראות שמחירי צמידי יהלומים מבוססי חישוקים יהיה זול ביחס לצמידי הטניס.

ואגב, יש להדגיש כי המיקום של צמידי יהלומים על גבי הגוף הוא הכל חוץ מקבוע. אפשר למקם צמידי יהלומים על כל אחת מהגפיים, בין אם אלו הידיים ובין אם דווקא הרגליים. במצבים האלה, יחסי הגומלין של הצמידים עם תכשיטים אחרים עשויים להילקח בחשבון וליצור יחדיו שלם הגדול מסך החלקים שלו: חשבו, למשל, על האטרקטיביות של יד ענודה צמיד מהודר לצד טבעת מרשימה, ועל היחסים שהם עשויים לקיים ביניהם.

הטעם האישי משחק תפקיד בבחירת צמידי יהלומים

בחירה של צמידי יהלומים אינה דבר של מה בכך, כאשר היצע האפשרויות בתחום מצביע על כך שיש להשקיע מאמצים בדרך לבחירה האידיאלית של צמידי יהלומים. מומלץ לבצע את הרכישה רק לאחר שבטוחים בכל מאת האחוזים בהתאמה של הצמיד לאישה שעתידה לענוד אותו. יש לקחת בחשבון את הטעם האישי שלה ואת הרצון שלה לגבי מה שישדר הצמיד: יש נשים שמעדיפות צמידים עדינים וקלאסיים ככל האפשר, בעוד אחרות יעדיפו קו נועז וצעיר יותר של צמידי יהלומים. אפשר לראות את זה בבחירה שלהן בתכשיטים אחרים או בבגדים, אך גם בצמידים.

אופציה אחרת שקיימת כיום, שלוקחת את ההתאמה האינדיבידואלית של צמידי יהלומים מספר צעדים נוספים קדימה, היא הכנת צמידי יהלומים בהתאמה אישית מלאה. רוכשי הצמיד יכולים לבחור את כל הפרמטרים שירכיבו אותו, הן ביחס לצמיד עצמו והן ביחס ליהלומים. בדרך זו אפשר להפיק צמידי יהלומים שיהיו ייחודיים ושיעניקו למי שעונדת אותם תשומת לב חיובית, כיאה למישהי שמצטיידת בפריטים מיוחדים באמת.