טקס האירוסין על פי ההלכה

לשון תורה ולשון חז"ל מתארות את טקס הקידושין שבו האישה אסורה על כל אדם, עד לנישואין עצמם. זהו למעשה שלב האירוסין  לפי היהדות, שבעבר היה נמשך כשנה וכיום פרק הזמן המוקדש לו הצטמצם לכדי מספר דקות בלבד.

למרות זאת, מרבית הזוגות העומדים להינשא בישראל, מקיימים טקס אירוסין, עם או בלי עדים וקידושין, שבמהלכו מציע הגבר נישואין לאישה ומגיש לה טבעת אירוסין, כדי לוודא שהיא אכן מעוניינת להיות אשתו ולהתחיל לקדם את ההכנות הרבות לקראת החתונה.

איך לייחד את טקס האירוסין עם בחירת ליבך?

כיום, מכיוון שטקס האירוסין, הנקרא "קידושין" ביהדות, מאוחד עם הנישואין, אין צורך של ממש בטקס אירוסין, או טבעות אירוסין, אבל רוב הזוגות חשים בצדק, שיש מקום וצורך להתייחס למועד המיוחד הזה.

הדרך המתאימה ביותר לציין את המועד המרגש היא בכל אמצעי מתאים לזוג, למנהגי המשפחה, לטעם האישי שלהם ולמנהגי העדה אליה הם שייכים.

אם בכל זאת רוצים לציין את האירוע באופן מסורתי ורשמי, אפשר לשמור את ההודעה המשמחת עד ערב ראש השנה ואז לבשר למשפחה, לשבור צלחת, או לחתום על מסמך מחייב בנוכחות שני עדים וכמובן לתת טבעת לכלה.

אמנם מדובר על מנהג שמקורו אינו ביהדות, אך הוא נפוץ, מקובל ואהוב ולמעשה בחלק מהעדות היה נהוג לתת לכלה במעמד האירוסין והקידושין גם עגילי יהלומים, לצד הטבעת.

למה חשוב לבחור טבעות אירוסין בבורסת היהלומים

טבעות אירוסין אשר נרכשות במקום מוכר וידוע, כמו בורסת היהלומים, הן לרוב טבעות ממקור אמין, אבל לא זו הסיבה העיקרית.

למעשה, קניה של טבעות אירוסין ישירות מהמקור, משמעה קניה במחיר משתלם ונוח יותר מבכל חנות תכשיטים אחרת בארץ.

עובדה היא שחנויות כמו Jacob Diamonds הפועלות בתוך הבורסה ליהלומים, יכולות להרשות לעצמן להוריד את המחירים בגלל שמחיר הטבעת אינו כולל את מחיר התיווך, אותו משלמים כל בעלי החנויות שאין להם גישה ישירה לבורסת היהלומים.

ג'ייקוב דיימונדס היא חנות תכשיטי יהלומים הממוקמת בתוך בורסת היהלומים ויוצרת את התכשיטים שהיא מוכרת ישירות לצרכן הקצה – ללא מתווכים וללא עלויות משניות.

כיצד אפשר לשלב יהלום בטבעת אירוסין על פי ההלכה?

יחסה של היהדות לטבעות אירוסין וטקסי אירוסין אינו חד משמעי ולכן, אם אתם מעדיפים להיצמד להלכה ולבצע את טקס האירוסין קרוב ככל האפשר למקורות, דעו כי אם החתן הוא זה שצריך להעניק את הטבעת לכלה, כי אם החתן יעניק אותה, תהיה לכך משמעות של קידושין, שהם כמו נישואין לכל דבר.

טקס האירוסין הוא למעשה חסר משמעות לפי היהדות ולכן אפשר להעניק לכלה טבעת בשיבוץ יהלומים.

 היתרון הגדול במצב זה הוא שאתם בעצם יכולים לבחור כל טבעת יהלום המתאימה לטעמה האישי של הכלה, כמו גם לתקציב שלכם וליהנות מהחלק היצירתי והאסתטי של העניין, כי במעמד החופה תוכלו להעניק רק טבעת פשוטה יותר.

אבל מעמד האירוסין הוא ההזדמנות שלכם להעצים את הרגע ולתת לכלה תחושה שהיא מוערכת, אהובה ויקרה – כמו יהלום.

https://jacobdiamonds.co.il/wp-content/uploads/2019/09/Logo-1.png
https://jacobdiamonds.co.il/wp-content/uploads/2019/09/Logo-2.png
https://jacobdiamonds.co.il/wp-content/uploads/2019/09/Logo-3.png
https://jacobdiamonds.co.il/wp-content/uploads/2019/09/Logo-4.png
https://jacobdiamonds.co.il/wp-content/uploads/2019/09/Logo-5.png
WhatsApp chat
דילוג לתוכן