טבעות אירוסין | מחירים

מתכנן להציע נישואין לבת זוגך ואתה מחפש טבעות אירוסין מרשימות בעיצובן ובמראן? ובכן, כיום יש…

8 בדצמבר 2016

מתכנן להציע נישואין לבת זוגך ואתה מחפש טבעות אירוסין מרשימות בעיצובן ובמראן? ובכן, כיום יש מגוון עצום של טבעות אירוסין בשלל עיצובים מרהיבים ובאיכות גבוהה. טווח המחירים של הטבעות רחב ומשתנה בהתאם לאיכות הטבעת וחומרי הגלם מהם היא עשויה, ובמיוחד לפי איכות היהלום, משקלו, צבעו וניקיונו. לכן, אם אתה מחפש טבעות אירוסין מעוצבות – כדאי לך להשקיע זמן ומשאבים בחיפוש טבעות במחירים משתלמים, בהתאם למגבלות התקציב העומד לרשותך.

איך נקבע המחיר של טבעות אירוסין?

חשוב לדעת כי מחירן של טבעות אירוסין משתנה בהתאם לפרמטרים רבים ומגוונים, בין השאר לפי אחוז הזהב הטהור בטבעת. האחוז מצוין במידות קראט, ולפניך כמה אפשרויות: זהב לבן, צהוב או חצי לבן וחצי צהוב. כמו כן, באפשרותך לרכוש טבעת העשויה מפלטינה, אך כדאי לדעת כי המחיר של פלטינה גבוה יותר בהשוואה לטבעות העשויות מזהב לבן או צהוב. כדאי לדעת כי על טבעות זהב מוטבע אחוז הזהב הטהור לפי קראט, כאשר טבעות אירוסין זולות מגיעות עם 14 קראט, בעוד טבעות יוקרתיות יותר מכילות 18, 22 או 24 קראט. ככל שאחוז הזהב הטהור גבוה יותר – כך המחיר עולה.

עם זאת, המחיר של טבעות אירוסין מושפע בעיקר מאיכות היהלום המשובץ בטבעת וממחירו. יש טבעות אירוסין המשובצות ביהלום אחד מרכזי, בעוד טבעות אחרות משובצות במספר יהלומים. המחיר של הטבעת משתנה בהתאם למשקל היהלום ולאיכותו, כאשר טבעות זולות נמכרות כיום ב-1,000 ₪, אך המחיר הממוצע בשוק של טבעות איכותיות בעיצוב מרהיב ויוקרתי עומד על 4,500 ₪ עד 7,000 ₪, וכמובן – יש גם טבעות יקרות יותר.

מחיר הטבעת

כאמור, טווח המחירים של טבעות אירוסין רחב ומשתנה בהתאם לאחוז הזהב הטהור, לאיכות היהלום המשובץ ולמחיר היהלום. עם זאת, המחיר של הטבעת מושפע גם מעיצוב, מעלויות עבודה וייצור, מעלות חומרי הגלם והאריזה ומעלויות שונות של בית העסק, לרבות פרסום, שכר דירה, מסים ועוד.

כדי להוזיל עלויות, מומלץ לרכוש טבעת אירוסין ישירות מבתי עסק הממוקמים בבורסה ליהלומים –כך ניתן לחסוך פערי תיווך וליהנות משלל עיצובים מרהיבים וממחיר משתלם יותר.